projektowanie wnętrz.

Oferta naszej firmy z zakresu projektowania i urządzania wnętrz opiera się o wiedzę i doświadczenie zdobyte w tej branży. Kompleksowa usługa skierowana do Państwa obejmuje każdy etap działań od projektu po realizację. Projekt przygotowujemy na podstawie rzutów architektonicznych i/lub własnej inwentaryzacji.

etapy współpracy z klientem.

Współpracę z klientem można podzielić na dwa etapy. Pierwszy to omówienie założeń projektowych, inspiracji i przygotowanie koncepcji wstępnych, które ilustrują nasze spojrzenie na Państwa wnętrze. Koncepcja jest przygotowana w postaci rzutów, wizualizacji – zawiera układy mebli, koncepcje układu podłogi, sufitów i oświetlenia.

 

Po akceptacji koncepcji przechodzimy do drugiego etapu – projektu wykonawczego aranżacji wnętrz. Przygotowany projekt wnętrz zawiera wszystkie elementy kształtujące architekturę wnętrza od układu ścian i instalacji poprzez projekty łazienek i mebli do doboru kolorystyki, karniszy i zasłon. Na życzenie uczestniczymy w realizacji w postaci nadzoru autorskiego.

Inwentaryzacja w terenie i oczekiwania Klienta

 

Na tym etapie konsultujemy z Klientem szczegółowo ich upodobania, ulubioną kolorystykę, przykładowe inspiracje. Staramy się uzyskać jak najwięcej informacji, by jak najlepiej zrozumieć potrzebę i wizję Klienta. Dotyczy to nie tylko kwestii estetycznych ale również funkcjonalnych. Wszystko po to by Inwestor oddając swój pomysł w nasze ręce mógł otrzymać projekt przestrzeni skrojony na jego miarę. Na tym etapie dokonujemy często własnych pomiarów niektórych elementów układu przestrzennego ścian czy okien, by zweryfikować wstępne wizje i pomysły oraz uszczegółowić dokumentację.

Układ funkcjonalny przestrzeni wnętrza

 

Na tym etapie przedstawiamy Klientowi układ pomieszczeń w formie prostych szkiców przestrzennych i rzutów. Prezentujemy układ funkcjonalny danego pomieszczenia, planujemy wstępne rozmieszczenie ścian, jeśli planujemy ich przemieszczenie, mebli, urządzeń, itp.

Koncepcja projektowa

 

Po omówieniu i ustaleniu z Inwestorem układu funkcjonalnego wnętrza, przystępujmy do projektowania i tworzenia wizualizacji danego pomieszczenia z zastosowaniem wykończeń ścian i podłóg, mebli, oświetlenia, urządzeń, dodatków. Fotorealizm wizualizacji pokazuje Klientowi jak w rzeczywistości będzie wyglądała dana przestrzeń i dzięki temu ułatwia podjęcie decyzji.

Projekt techniczny

 

Jest to etap końcowy kończący prace związane z projektowaniem. Są to techniczne rysunki i szkice z niezbędnym wymiarowaniem oraz uszczegółowieniem materiałów zastosowanych w projekcie.

Nadzór wykonawczy

 

Naszym klientom oferujemy możliwość objęcia prac realizacyjnych nadzorem autorskim ze strony pracowni. Celem nadzoru jest częściowe lub całkowite odciążenie inwestora z potrzeby czuwania nad realizacją prac wykończeniowych oraz zapewnienie spójności realizowanych prac z przygotowanym projektem wnętrza.

Rozumiejąc różne potrzeby naszych klientów oferujemy możliwość dopasowania zakresu nadzoru do indywidualnych potrzeb, począwszy od pojedynczych wizyt nadzoru, poprzez pakiety miesięczne, po najbardziej kompleksową obsługę w wariancie „pod klucz”.

Nadzór autorski w jego bazowej, prostej formie, ma formę spotkań roboczych z wykonawcami prac wykończeniowych na terenie inwestycji. Spotkania służą głównie ocenie spójności realizowanych prac z wizją zawartą w projekcie wnętrza, odpowiedzi na pytania wykonawców lub wprowadzania zmian jeśli takowe wymagane są w związku z nieprzewidzianymi wcześniej okolicznościami technicznymi lub wynikają ze zmian koncepcji inwestora co do rozwiązań szczegółowych.

Doradztwo i pomoc

 

Nasza firma prowadzi również konsultacje z Klientami, którym nie zależy na kompleksowym projekcie, a jest on na etapie urządzania bądź remontowania domu czy mieszkania i ma trudności z doborem materiałów i podjęciem decyzji. W takiej współpracy dostosowujemy czas i ilość spotkań do potrzeb klienta. Pomagamy w wyborze mebli i elementów wykończeniowych oraz ich rozmieszczenia oraz kolorystyk.. Często odwiedzamy wspólnie galerie i sklepy meblowe oraz wnętrzarskie, by wspólnie zdecydować o konkretach. Jest to bardzo szybka i wygodna forma, która pozwoli Klientowi poczuć się pewniej i bezpieczniej dzięki opiece doświadczonego projektanta.

Projekt na odległość

 

Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych Klientów, wzbogaciliśmy ofertę o usługę projektu na odległość. Istnieje możliwość zarówno przygotowania projektu wnętrza lub ogrodu zlokalizowanego w dowolnym miejscu w kraju lub za granicą dla inwestora przebywającego poza granicami kraju.
Usługa projektowania wnętrz na odległość skierowana jest do osób, które:
-posiadają nieruchomość w Polsce w znacznej odległości od Olsztyna
-posiadają nieruchomość za granicą,
-posiadają nieruchomość na terenie Olsztyna i okolic, lecz nie mogą brać udziału w spotkaniach, by na bieżąco śledzić proces prac w obrębie inwestycji.
Wszelkie konsultacje kwestii dotyczących standardowego procesu projektowego odbywają się drogą mailową oraz telefoniczną. Kompletny zestaw dokumentów projektowych przesyłamy Klientowi pocztą bądź za pośrednictwem kuriera.

CHCESZ ZAMÓWIĆ PROJEKT?

 

zostaw wiadomość.